UŽ VÍM PROČ aneb Chci být chytrý jako encyklopedie

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * „Člověk, kterému se číst nechce, na tom není o nic lépe než člověk, který číst neumí." (Zig Ziglar)

Literární soutěž

ÚNOR

VYHLAŠUJEME

1. KOLO LITERÁRNÍ SOUTĚŽE
- UŽ VÍM PROČ

 

Literární soutěž, o kterou jde především, je vyhlášena na podporu tvořivého psaní. I v tomto případě ale budou děti pracovat s encyklopediemi. Všem ročníkům, které se literární soutěže zúčastní, budou dány tři pojmy, jež se musí v práci objevit. Tyto pojmy budou většinou naprosto neznámé, takže ten, kdo s nimi bude pracovat, si musí v encyklopedii zjistit, jde-li o rostlinu, zvíře apod. Ty pak do svého příběhu začlení. Děti mohou zvolit jakoukoliv formu psaní
– pohádku, dopis kamarádovi, povídku, sci-fi apod. Očekává se, že příběh bude mít logický děj – ne pouhý seznam nákupu apod. Děti třetích a čtvrtých tříd mají slova vždy jednoznačně dána. Páťáci nemusí použít přímo konkrétní slovo, ale musí být z příběhu jasné, že je tam význam tohoto slova začleněn. Např. pokud by se jednalo o musofobii – byl by v příběhu zmíněn panický strach z myší apod. Samotné slovo musofobie zde nemusí být napsáno.

Výsledky literární soutěže děti odevzdají do 20. března 2009 své třídní paní učitelce.

Nejlepší práce budou otisknuty ve sborníku prací, který naše škola vydá na konci školního roku ve spolupráci s časopisem Druhé patro.

Přejeme všem dětem mnoho úspěchů v tvůrčí práci.

 

Žádné komentáře
 
DĚKUJEME ZA VAŠI NÁVŠTĚVU.