UŽ VÍM PROČ aneb Chci být chytrý jako encyklopedie

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * „Člověk, kterému se číst nechce, na tom není o nic lépe než člověk, který číst neumí." (Zig Ziglar)

Výtvarná soutěž

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ JE URČENA PRO 1. - 2. ROČNÍKY

Výtvarná soutěž

 

Toto kolo je vyhlášeno pouze pro naše nejmenší – pro prvňáčky. Druháci se tentokrát zapojí do soutěže literární a pokusí se tak
o tvorbu básničky.

Prvňáčci budou tvořit opět na výkres formátu A4. Zvolit mohou jakoukoliv techniku.

 

 

Téma: Na našem dvoře

Pomoc mohou děti hledat v encyklopedii DOMÁCÍ ZVÍŘATA nebo v encyklopedii VELKÉ PUTOVÁNÍ ZA ZVÍŘATY 
(str. 40 – Na statku).

Pro děti prvních a druhých tříd, které ještě neumí v takovém rozsahu psát, aby zvládly literární soutěž,
je vyhlášena soutěž výtvarná. V ní si budou muset vybrat tři kamarády z určitého prostředí. Při práci samozřejmě využijí své třídní encyklopedie. Celá výtvarná soutěž bude provedena technikou kolorované kresby.

 

Výtvarná soutěž - únorové téma

 

Někteří z vás možná znají příběh Jonathana Swifta s názvem Gulliverovy cesty. Hlavním hrdinou tohoto příběhu je lodní lékař a později i kapitán lodi – Gulliver. Ten na svých cestách zažije neuvěřitelná dobrodružství. Na jedné cestě se ocitne v zemi Liliputů mezi malinkatými lidmi, na druhé cestě naopak v zemi obrů, třetí cesta vede na létající ostrov Laputa, na kterém žijí učenci a poslední čtvrtá návštěva je u moudrých koní. Cestou zažívá neuvěřitelné a zároveň i zábavné příhody.

My se společně pokusíme poslat Gullivera ještě na jednu zajímavou cestu. Pošleme ho do podmořského světa. Ten si ale vymýšlet nemusíme – ten je pro nás záhadný a krásný i bez fantazie.
Najděte Gulliverovi v encyklopediích tři dobré podmořské kamarády a nakreslete je v krásné podmořské krajině spolu s Gulliverem.

 

Gulliver

gulliver.jpg

 
DĚKUJEME ZA VAŠI NÁVŠTĚVU.